שעות פתיחה: פתוח בשבת וכל ימות השבוע מ-9.00 עד 17.30 מלבד יום שישי
| דוא"ל: even_em@yahoo.com

אבן צפחה

אבן צפחה היא סלע בעל מידת קושי בינונית, והיא משמשת היום למטרות שונות בבנייה ובעיצוב הבית. האבן נוצרת בתוך שכבות אדמה עמוקות, בתנאי לחץ וטמפרטורה גבוהים או כתוצאה מלחצים טקטוניים. האבן מורכבת מגבישים גדולים או בינוניים, הבנויים זה מעל גבי זה במבנה שכבתי אותו נהוג לכנות "מרקם צפחתי". מרקם מיוחד זה, של האבן, גורם לה לעתים לפיצול פנימי. בשל כך, מקור השם אבן צפחה הוא מהשפה היוונית העתיקה, ומשמעותו הוא "סדקים" או "הפרדה". סלעי צפחה ניתן למצוא בכל רחבי העולם וגם בישראל – בעיקר באזור הרי אדום שבסמוך לעיר אילת.

אבן צפחה – תכונות

מידת הקושי של האבן כאמור, בינונית, ומסיבה זו, ניתן לעצבה בקלות יחסית. לרוב מתאפיינת האבן בגוונים של אפור ושחור, אך ישנן גם אבנים בצבעים מפתיעים נוספים ורבים, החל מצבעי קרם וכלה בגווני אדום. הגבישים של האבן ערוכים זה מעל גבי זה ויוצרים מבנה מיוחד של פסים עדינים. מבנה ייחודי זה הוא תוצאה של גיבוש בתהליכי לחץ משתנים מתחת לפני הקרקע. במהלך היווצרותה של האבן, מתחמם הסלע מאוד והאטומים המרכיבים אותו מתחילים לנוע בתוכו עד לשלב ההתקררות, בו מקבל הסלע את צורתו הסופית, הסדורה והשכבתית. תכונותיה ומראה הייחודי של האבן הפכו אותה לפריט עיצובי ראשון במעלה והיא משמשת היום לריצוף ולחיפוי חיצוני ופנימי של קירות.

אבן צפחה לחיפוי ועיצוב הבית

היום ניתן להשיג אבני צפחה בצבעים, בצורות ובמידות משתנות. לאבנים ישנן מראה ייחודי, מרהיב ומקורי ולרוב אין אבן אחת הזהה לחלוטין לאבנים האחרות. האבן ידועה גם כאבן שאיננה בעלת תכונות ספיגה, ולכן במדינות אירופה היא משמשת גם כאבני רעפים לבתים או לחיפוי של גגות בבנייני דירות. המראה הטבעי והמיוחד של אבן צפחה איננו דומה למראה המוכר, המלאכותי ולעתים המנוכר של האבנים הנפוצות יותר לשימוש, כדוגמת: שיש, אבן פורצלן, גרניט, אבן מתורבתת או אריחי קרמיקה. בשל תכונותיה, האבן מתאימה לריצוף במקומות שונים בבית, וגם לחיפוי של קירות – חיצוניים או פנימיים. כמו כן, היום ניתן להשיג אבנים בגוונים רבים אותם ניתן להתאים לסביבה, לעיצוב ולטעם האישי, החל מצבעי לבן וקרם עדינים, דרך צבעי צהוב וכלה בקשת של גווני חום ואדום. 
אבן צפחה גולדן
אבן צפחה זירה גרין
אבן צפחה חום רגיל
אבן צפחה יסמין
אבן צפחה יסמין
אבן צפחה ירוק
אבן צפחה מוזהבת
אבן צפחה רוסטוק
אבן צפחה רוסטוק
אבן צפחה רוסטוק בחיפוי רצפה
אבן צפחה שחורה
אבן צפחה שחורה מראה טבעי
צפחה רוסטוק מידה גדולה
צור קשר
עיצוב אתר: Studio Erez  |  בניית אתרים: SEO-Media  |  שיווק באינטרנט: SEO-C