שעות פתיחה: פתוח בשבת וכל ימות השבוע מ-9.00 עד 17.30 מלבד יום שישי
| דוא"ל: even_em@yahoo.com

אבן ירושלמית / אבן מקומית

בתוך המגוון הרחב של אבנים המשמשות לחיפויים ולבנייה של בתים ומבנים שונים, בולטות במיוחד אבני הגיר. בישראל לא צריכים קבלנים ומעצבים לחפש רחוק מגוון רחב של אבני גיר. בארץ אפשר למצוא אבני גיר מקומיות מסוגים שונים, שכל אחת מהן נבדלת בגווניה ובמאפייניה מהשנייה. התוצאה היא מגוון רחב של אפשרויות בנייה אסתטיות ומתאימות לסגנונות שונים.

האבן הירושלמית המסורתית

אחת מאבני הגיר המקומיות הבולטות במיוחד בשוק הבנייה היא אבן ירושלים. כולנו מכירים את הבנייה הירושלמית המיוחדת, שהפכה את העיר הזו לבעלת אופי יוצא דופן גם מבחינה אדריכלית. אבן ירושלמית משתלבת היום במגוון רחב של פרויקטים בכל רחבי הארץ. הגוון הבהיר שלה הופך אותה למושלמת בשילוב עם כל גוון אחר ועל רקע כל נוף. היא מגיעה בגוון בהיר ולבן מאד ויכולה גם להשתלב כאלמנט קישוטי כאשר בוחרים בגוון על סקאלת הזהב שלה. עוד יתרונות של אבן ירושלים באים לידי ביטוי בנוחות העבודה איתה, ביכולת להתאים אותה לחיפויים חיצוניים ופנימיים ובספיגה המינימאלית שלה.

אבן חלילה – החברונית הורסטילית

אבן חלילה היא אבן חברונית גיר שהמקור שלה נמצא באיזור הר חברון. זוהי אחת האבנים הורסטיליות ביותר בתחום הבנייה והעיצוב. היא אבן עם מראה דרמטי אבל שקט – שזזה על הגוונים של שמנת או לבן. בין שלל אבני גיר מקומיות אבן חלילה היא האבן המועדפת על מעצבי הפנים ועל האדריכלים כיום. המראה הנקי שלה משתלב מצויין עם הסגנון הישראלי המודרני של קווים נקיים והרבה אור. באופן קבוע מכניסים את האבן הזו לפרויקטים בבנייה חיצונית או פנימית.

אבנים חברוניות אהובות נוספות

לצד אבן חברונית כמו אבן חלילה יש עוד כמה סוגים של אבנים גיריות שמגיעות מאיזור חברון ונכנסות תחת משפחה זו. אבן שיוך היא אבן חברונית בעלת גוון צהוב בהיר, עם עורקים קטנים בורוד, צהוב או אדום. גם היא משתלבת נהדר בעיצוב בתים ישראלים מודרניים ובקומבינציות מסוימות יכולה גם לשוות לבית מראה עתיק ומסורתי.

אבן נוספת מהמשפחה הזו היא אבן אינג'סה שמתאימה במיוחד למי שמחפש תוצאה בהירה מאד, על קו הלבן. כל האבנים האלו מגיעות מאותו האיזור והן מלאות עניין עיצובי.

האחות של האבן הירושלמית

עוד סוג של אבן גיר מקומית אהובה במיוחד היא אבן ביר ז'ית. האבן הגירית הזו מגיעה מאיזור ביר ז'ית והיא דומה מאד לאבן הירושלמית. גם היא נעה על צבעים של צהוב, שמנת ואפור והיא מתאימה במיוחד לשימוש לחיפויים חיצוניים ומחוץ לבית. ניתן לעבד אותה בקלות והיא בעלת אחוזי ספיגה נמוכים יחסית, מה שהופך אותה לעמידה ואידיאלית לחצרות ולגינות, כמו גם לקירות חיצוניים.

מי שמחפש אבן בהירה יותר ואיכותית מאד ימצא את התכונות האלו באבן ג'מעין. אבן ג'מעין מגיעה מאיזור השומרון ויש לה גוון לבן-אפרפר בהיר. ניתן לעבד אותה בדרכים שונות וליצור אווירה משתנה, מאווירה מודרנית ונקייה ועד לאווירה מסורתית ושמרנית. בנוסף, יש לאבן ג'מעין אחוז ספיגה נמוך מאד, מה שהופך אותה לאידיאלית לבנייה בישראל.

אבן ירושלמית – בעלת צבעים בהירים בגוונים של קרם לבן ועד לבן מוזהב. מקורה באזור ירושלים ומכאן שמה. מתאימה מאוד לחיפוי ובנייה בחוץ מאחר והיא בעלת ספיגה מינימאלית. נוחה לעיבוד בכל צורת עיבוד ואפשר לספק אותה בכל גודל ומידה.


אבן בזלת בעיבוד מטבה
אבן בזלת מבוקעת
אבן בזלת מוברשת
אבן בזלת מנוסרת
אבן ביר זית צהובה
אבן גמעין בעיבוד תלטיש
אבן רמלה מקומית בעיבוד טובזה
ביר זית אפור טובזה
ביר זית אפור מטבה
ביר זית אפור מלוטש מט
ביר זית אפור תלטיש
גמעין גראעה טובזה
גמעין מטובזה מכובס
גמעין כהה תלטיש
חברוני לבן מט
חברוני לבן מסמסם
חברוני לבן תלטיש
נגב מטבה עדין
סלייב אדום תלטיש
קרניזים ופריטים יחודיים
קרניזים ופריטים יחודיים
קרניזים ופריטים יחודיים
צור קשר
עיצוב אתר: Studio Erez  |  בניית אתרים: SEO-Media  |  שיווק באינטרנט: SEO-C