שעות פתיחה: פתוח בשבת וכל ימות השבוע מ-9.00 עד 17.30 מלבד יום שישי
| דוא"ל: even_em@yahoo.com

ריצוף טבעי עתיק

אבן שיש היא איכותית מאוד, ונוסף לעמידותה המרשימה, היא גם בעלת מראה יוקרתי וקלה מאוד לתחזוקה. השימוש באבן שיש למגוון אינסופי של מטרות הוא עתיק יומין. כבר ביוון העתיקה נהגו להשתמש בחיפוי וריצוף עם אבן שיש שהובא במיוחד מאיים שונים בים האגאי לצורך בניית פסלים מרשימים או פסיפס. ביוון שימש השיש גם לעיצוב מקדשים מפוארים לאלים. בעידן המודרני משמש השיש למגוון מטרות, החל ממשטח עבודה למטבח, דרך חומר גלם לעיצוב חדרי אמבטיה ולריצוף משטחים וכלה כחומר לחיפוי קירות.

ריצוף שיש

שיש הוא במקור אבן גיר שעברה תהליכי התמרה שונים כתוצאה מהלחץ ומהחום הקיימים במעמקי כדור הארץ. שיש הוא, למעשה, סלע גבישי הנוצר משלושה מינראלים: דולומיט, קלציט וסרפנטין. עם זאת, בישראל נהוג להשתמש במונח "שיש" גם לתיאור של סלעים שעברו ליטוש, כדוגמת אבן גיר או גרניט. אבן הגיר הצהבהבה הנחצבת באזור מכתש רמון וגם "שיש חברון", המוכר לכולנו, משווקות בעולם כאבן שיש למרות שאינן שיש אמיתי. שיש אמיתי מיובא לישראל מדינות שונות, כדוגמת: שוויץ, בלגיה, אירלנד, ארצות הברית ואפילו הודו. עם זאת, גם האבנים דמויות השיש הנחצבות באזור חברון, העיר כרמיאל, כפר גלעדי והגליל הן איכותיות ביותר ומתאימות למגוון מטרות כולל חיפוי יוקרתי של קירות חיצוניים או פנימיים. השימוש באבן שיש לחיפוי קירות הפך לנפוץ ביותר בשנים האחרונות והיום הוא מהווה פריט עיצובי מרשים ביותר בדירות, בבתים פרטיים רבים וגם במבנים ציבוריים שונים.  

אבן שיש כטרנד מעולם עיצוב הבית

האבן נחשבת לאחד הטרנדים החמים ביותר בתחום של קירות מחופים. אחד הדברים החשובים ביותר שעליכם לעשות כאשר אתם מתכננים את ביתכם, הוא לבקש מהאדריכל של הבית אומדן לגבי כמות האבן שתידרש לצורך הבניה. אבן שיש אינה משאב זול, ועל מנת שלא לחרוג מהמעלות המקורית של הבניה, עליכם לתכנן כל פרט בקפידה, לרבות הכמות של אבן שיש שתצטרכו לרכוש. אבן שיש מלבד היותה יפה, נחשבת גם לחזקה ועמידה. אבן שיש היא בסופו של דבר אבן גיר, אשר בעקבות שינויי אקלים כאלה ואחרים קיבלה את צורתה הנוכחית. 

האבן מאפשרת למשתמשים בה ליהנות משני יתרונות בולטים: עמידות פונקציונאליות ואסתטיות המשדרת יוקרה. ברוב האבנים לא תמצאו שילוב כזה, וברובן רק אחד משני הפרמטרים יהיה תקף. אבן שיש אינה מושפעת או/ו נפגעת מהלחות שבמטבח או מטמפרטורות גבוהות. למעשה, השיש יוצר משטח מבריק, שאינו חשוף לפגעים היכולים להיווצר כתוצאה משימוש באבן במקום אסטרטגי כמו המטבח. 

 אבן שיש: מחיר מול תוצאה

את יוקרתה של אבן שיש ניתן לראות בשימוש השכיח בה באולמות יוקרה ובחללים שמטרתם לשדר עושר ואסתטיקה מבחינה עיצובית לדוגמא בחלל של מקלחונים, אמבטיות. נכון, מחירה של אבן שיש אינו זול, אבל בעולם בו אנו חיים, עבור דברים טובים צריך לשלם יותר. אל לנו לשכוח, שכאשר קונים ומשתמשים בחומר גלם איכותי, הוא יחזיק מעמד זמן רב יותר מחומר י הגלם הזולים יותר, ובכך יחזיר למעשה את ההשקעה הראשונית. יש משפט האומר ש: "מה שקונים בזול, עולה בסוף ביוקר". שיש הינו מקרה קלאסי בו מומלץ לשלם יותר, וליהנות מיתרונות ייחודים השמורים רק לסוג אבן כזאת. אם אתם רוצים ליצור חלל מיוחד ועשיר מבחינה אסתטית עיצובית, אין כל ספק שהבחירה שלכם צריכה להיות אבן שיש. 

 

ריצוף טבעי עתיק
ריצוף טבעי עתיק
ריצוף טבעי עתיק
ריצוף טבעי עתיק
ריצוף טבעי עתיק
אבן אם מיקס עתיק
אבן חלילה מראה עתיק
אבן חלילה קרים כבוסה
אבנים מקומיות במראה קלאסיי
אבן ירושלמית קרים כבוסה
אבן מצפה אפורה כבוסה
אבן מצפה צהובה כבוסה
אבן פנינה מכובסת בארבע מידות
ריצוף שיש
חיפוי ריצוף אבן אם קלאסית
חלילה ארדי קלאסי
ריצופים בעיבוד עתיק גס
ריצוף עתיק ממגוון אבנים מקומיות
צור קשר
עיצוב אתר: Studio Erez  |  בניית אתרים: SEO-Media  |  שיווק באינטרנט: SEO-C