שעות פתיחה: פתוח בשבת וכל ימות השבוע מ-9.00 עד 17.30 מלבד יום שישי
| דוא"ל: even_em@yahoo.com

בריקים, חיפוי בריקים

בשנים האחרונות הולכת ופושטת אופנת השימוש בחיפוי קירות באמצעות בריקים עתיקים או בריקים חדשים בעלי מראה עתיק גם בארץ. בשוק ישנם בריקים מפירוק או בריקים חדשים שבהם נתין להשתמש כחלק מתהליך שיפוצים או בניית בית. בריקים מפירוק הם לבנים שפורקו מבניינים ישנים והם בעלי מראה עתיק וייחודי. בנוסף לשימוש בחיפוי בבריקים שפורקו, ישנם גם בריקים חדשים שנוצרו באמצעות תהליך אפייה מיוחד בתנור, המעניק לאבנים הן את המראה המיוחד והמיושן שלהן והן את החוסן והעמידות האופייניים להן.

יתרונות בנייה עם בריקים

בנוסף למראה הייחודי והמרשים שלהם, בריקים הם גם יעילים מאוד מבחינת יתרונות הבנייה. יתרונם הבולט של הבריקים הוא הפיכתם לגוש אחיד וקשיח לאחר הבנייה בשילוב עם חומרים נוספים כגון: אבנים נוספות, שיש, סיליטק, חימר בטון ועוד. יתרון זה מאפשר להם לעמוד בכבוד במבחן הלחץ של נשיאת המסה של עצמם. בנוסף בריקים  עמידים בפני כל מזג אויר, מבודדים קירות ושומרים על מראה יוקרתי לאורך זמן.

סוגי חיפוי בריקים

עוביים של בריקים לחיפוי קירות נע לרוב בין חמישה ל-23 סנטימטרים. טווח רחב מאוד שמאפשר ליצור איתם מגוון רחב של מבנים, קירות, קשתות ועוד. בשוק ישנם היום בריקים במגוון צבעים, החל מגווני אדום, דרך גווני קרם רכים וכלה בגוונים אפורים. ניתן גם לרכוש אבני בריקים במראה קלאסי אירופאי, במראה הלניסטי עתיק, במראה מקומי המזכיר את ראשית ימי ההתיישבות בארץ או בכל מראה נוסטאלגי אחר. ישנם אף סגנונות בנייה המשלבים בין מספר גוונים ויוצרים מראה ייחודי של המבנה. ייבוא בריקים מבניינים שפורקו וגם בריקים של אבנים חדשות חובק עולם, בריקים מיובאות מאירופה, אסיה, ואפריקה  וכמובן שבכל אזור יש לאבן את התכונות, המבנה, הצבעים וההרכב הייחודי שלה.

מגוון צורות הבנייה בשימוש בריקים הוא רחב ומאפשר בידוד אקוסטי ותרמי גבוהה. ניתן לסדר את הבריקים בצורת ניצבים אחד אחרי השני או בצורתם השנייה ניתן לבנות עם בריקים על ידי הנחת קירות דקים שמהווים את הבסיס ועליהם מניחים בריקים.  בנוסף ניתן לבנות קיר בריקים על ידי הנחתם בצורה אורכית.

בנייה עם בריקים החלה בעת העתיקה, והיא נחשבת לשיטה המסורתית והעתיקה ביותר. הבנייה עם בריקים מתפתחת לאורך השנים עם התפתחות הארכיטקטורה העיצובים וסגנון הבנייה השונים המאפיינים כל אזור.  במאה ה-19 בטון ופלדה נוספו כחומרי גלם לבנייה והם אפשרו לשכלל את הבנייה עם בריקים ולאפשר למבנים להיות עוד יותר חזקים. בבואכם לבחון ההתאמה של אבני בריקים עבורכם מומלץ להתיעץ עם מספר בעלי מקצוע שיוכלו לתת לכם חוות דעת שונות להשוואה.
 
כיום השימוש באבני בריקים נפוץ בבתים פרטיים, בווילות עם פינות ישיבה מעוצבות ומבורחות, גנים מעוצבים ועוד.


בריק טרוורטין בז' לייט
בריק טרוורטין טורקי צהוב 7-15
בריק טרוורטין ירדני בז'
Bric-old-leathem
Brick-old-L
Brick-old-B
Brick-Mullem
בריק-סהרה
בריק-לונדון
בריק-בלפסט
בריק-אקסטר
בריק-אספן-לבן-חזית-צרה
בריק-אספן-לבן-אפור
בריק- דאבלין
בריק- אספן- לבן-חזית-רחבה
בריק מורסי קטן
בריק מורסי גדול
בריק-רטרו-שחור
בריק-פסטל-מראה-עתיק
בריק-פסטל
בריק-פירוק-צהוב-בייג-צד-צר
בריק-פירוק-צהוב-ביג-צד-צר
בריק-ענתיק-שחור
בריק-ענתיק-רחב-שחור-מלוכלך
בריק-ענתיק-צהוב
בריק-ענתיק-לבן-צד-צר
בריק-ענתיק-לבן
בריק-ענתיק-השאם
בריק-ענתיק-אפור
בריק-סליד-צהוב-נסור
בריק-סליד-בזלת-נסור
בריק-סיליקט-לבן-צר
בריק-סיליקט-אפור-צר
בריק-סילבר-מראה-רטוב
בריק-סילבר
בריק-סאנדי-מראה-רטוב
בריק-מצפה-אפור-צהוב-מכובס
בריק-כורכר-מכובס
בריק-ירדני-צהוב-ביג
בריק-ירדני-סאנדי
בריק-ירדני-בייג-מראה-רטוב
בריק-טופ-איטלקי-חום
בריק-טוסקנה-בייג
בריק-בזדלת-מבוקעת-מכובסת
בריק-אפור-פירוק-צד-צר
בריק-אפור-מראה-עתיק
בריק-אורלי-שחור-רחב-מלוכלך
בריק-אבן-חרבה-נסור
בריק-אבן-חרבה-מכובס
צור קשר
  
עיצוב אתר: Studio Erez  |  בניית אתרים: SEO-Media  |  שיווק באינטרנט: SEO-C