שעות פתיחה: פתוח בשבת וכל ימות השבוע מ-9.00 עד 17.30 מלבד יום שישי
| דוא"ל: even_em@yahoo.com

אבן כורכר

אבן כורכר היא, למעשה, סלע משקע פריך ונקבובי המורכב כולו מגרגירי חול וקוורץ שהתלכדו ביחד על ידי תמיסת גיר שהתקשתה כתוצאה מרסס מי הים ומתהליכי התאבנות שונים. האבן בעלת מרקם רב גוני וחסר אחידות, הן מבחינת הצבע והן מבחינת הצפיפות, והיא יוצרת מראה ייחודי, מעניין מאוד ולא שיגרתי. אבן זו נמצאת היום בשימוש נרחב בארץ ובמקומות אחרים בעולם והיא מתאימה לחיפוי פנימי וחיצוני של קירות.
אבן כורכר היא, למעשה, אבן חול שקל מאוד לעבדה, ניתן לחרוט עליה, לחתוך אותה בקלות ולעצב אותה בהתאם לטעם האישי. מסיבה זו, האבן מתאימה מאוד ליצירת תבליטים, אלמנטים קישוטיים שונים בבנייה וליצירת קרניזים. האבן מופקת מגוש כורכר גדול באמצעות חיתוך ועיבוד לאריחים שונים בגודל ובעובי, בהתאם לטעמם האישי של בעלי הבית. עם זאת, חשוב לזכור כי אבן כורכר היא אבן חול יחסית רכה, הסופגת אליה במהלך הזמן לחות בעיקר בשימוש חיצוני. מסיבה זו, במהלך הזמן היא גם משנה את צבעה מעט.

סוגי אבן כורכר

המיקום הגאוגרפי ממנו מגיעה האבן משפיעה על צורתה, צבעה ומרקמה. התנאים האקלימים בהם התפתחה האבן כגון: אזור גאוגרפי, תנאי לחות, כמות גשמים שנתיות ומינרלים באדמה משפיעים על גוון האבן, הצבע נע בין חום בהיר לאבן כורכר בגוון צהוב. בארץ נחצבת אבן כורכר באזור מישור החוף והיבוא בעיקר ממצרים וממלטה.

שימושי אבן כורכר

האבן יכולה לשמש לחיפוי אבן פנימי וחיפוי אבן חיצוני של מבנים. בחיפוי אבן פנימי שימושה של האבן הוא לדקורציה של פנים הבית בחלק המיועד לו או בכל הבית בבניית מדרגות בתוך הבית במקלחות, או בחלקים מחדרים. דקורציה נוספת היא בכניסה לבית שם האבן יכולה לשמש כחלק מריצוף, בבניית מדרגות, ספי חלונות מקלחות, גדרות ועוד. בחיפוי אבן חיצוני ניתן להשתמש באבן כורכר לחיפוי מבנים לתעשייה ומסחר כמו גם למבני מגורים.

מראה ייחודי לבית

בשנים האחרונות תחום חיפוי האבן תופס תאוצה, כחלק ממנו עולה השימוש באבן כורכר לחיפוי בתים. השימוש באבן הכורכר מקנה לבית מראה ייחודי עם ניחוח תקופתי, ובעידן שלנו בו רטרו בכל תחום כולל בנייה, חוזר לאופנה גם השימוש באבן הזוכה לתהילה חוזרת. אבן כורכר בולטת בהיותה רכה ונוחה לפיסול ביחס לשאר האבנים המשמשות לחיפוי אבן ולכן ניתן לייצר ממנה מסגרות לחלונות קשתות דקורטיביות ועוד. מסגרות לחלונות קשתות דקורטיביות ועוד.
כורכר מנוסר
כורכר מנוסר
כורכר מידה אקראית
כורכר טובזה
כורכר אקראית
כורכר אקראית
כורכר
כורכר
כורכר
כורכר פירוק אקראי
כורכר
אבן כורכר בעיבוד טובזה
אבן כורכר בעיבוד טובזה ופוגה בהירה חיפוי חיצוני
אבן כורכר בעיבוד טובזה עם פוגה רחבה
אבן כורכר טובזה (מסגרת-חלונות-מנוסרת-וקרניזים)
אבן כורכר טובזה בנייה אנגלית
אבן כורכר טובזה בצבעים כהים
אבן כורכר ישראלית דחוסה
אבן כורכר מנוסרת טבעית
אבן כורכר מנוסרת מלאכותית
אבן כורכר מפירוקים
אבן כורכר מראה טבעי עתיק
אבן כורכר מראה עתיק
אבן כורכר עיבוד טובזה
בריק כורכר מכובס
כורכר טובזה מכובסת חזק
כורכר פירוק מראה עתיק אקראי
פרוסות אבן כורכר לריצוף
פרוסות אבן כורכר לריצוף
כורכר טובזה מראה אנגלי ללא מרווחים
כורכר טובזה עתיקה עם פוגה רחבה
כורכר מנוסרת ללא מרווחים
כורכר עתיק בצורת פינות
צור קשר
עיצוב אתר: Studio Erez  |  בניית אתרים: SEO-Media  |  שיווק באינטרנט: SEO-C