שעות פתיחה: פתוח בשבת וכל ימות השבוע מ-9.00 עד 17.30 מלבד יום שישי
| דוא"ל: even_em@yahoo.com

ריצוף שיש או קרמיקה

אי אפשר להפריז בחשיבות הבחירה בסוג הריצוף שאנו מתקינים בחלל הבית. כשאנחנו נכנסים הביתה, או כשמגיעים אורחים, הריצוף הוא בין הדברים הראשונים שבהם נתקלות העיניים. ככזה, חשוב מאוד שהריצוף יתאים לנו, לאופי דירתנו ולאורח חיינו. אז הנה כמה דברים שכדאי לדעת על שלושת האפשרויות בהן בוחרים על פי רוב כאשר תרים אחר ריצוף לבית. שלושת האפשרויות הללו הן ריצוף שיש, ריצוף קרמיקה או פרקט. 

ריצוף שיש

כשמדברים על ריצוף שיש הכוונה לריצוף העשוי ממרצפות אבן. השיש הוא על פי רוב שיש מלאכותי המיוצר מאבני גיר או פורצלן. ניתן למצוא מרצפות שיש בשלל צורות וגוונים. רצפת השיש ידועה בברק הנוצץ שלה, היא מוסיפה נופך יוקרתי לכל בית ועל פי רוב נוכל למצוא אותה גם במבנים ציבוריים כגון מוזיאונים, קתדראות ועוד. ריצוף שיש נחשב לפיתרון יקר לעומת קרמיקה או גרניט פורצלן בשל חומר הגלם שעלותו גבוהה. 

ריצוף קרמיקה

אופציה נוספת לריצוף הדירה היא ריצוף קרמיקה. כמו ריצוף שיש או פרקטים, גם ריצוף קרמיקה מגיע במגוון של סוגים, צבעים וגוונים. ריצוף קרמיקה הוא זול יותר מריצוף שיש, וניתן להתאימו לכל כיס ולכל תקציב. יש לדעת שריצוף קרמיקה פחות עמיד מריצוף שיש ועלולים להיווצר בו מעת לעת סדקים ואפילו שברים. ריצוף קרמיקה הוא ריצוף מאוד נפוץ בבתים בישראל.

ריצוף פרקט

יותר ויותר אנשים בוחרים בריצוף פרקט ועל כן נעמיק אף יותר על פיתרון ריצוף זה. פרקטים מקנים לבית אווירה חמימה, אירופית, ובנוסף אנחנו מרוויחים גם בידוד יותר טוב ואקוסטיקה נעימה יותר. כיוון שעלות התקנת פרקט היא לא זולה, נפוץ בשנים האחרונות השימוש בפרקט למינציה, שהוא מעין פרקט סינתטי. העובדה שניתן למצוא כיום שלל פתרונות לריצוף פרקט, על כל קשת המחירים, תורמת אף היא לשימוש ההולך וגובר של ישראלים בפיתרון זה של ריצוף. בטרם התקנת ריצוף פרקט מומלץ להתייעץ עם בעל מקצוע, הוא יוכל לייעץ, למדוד ולהמליץ על הפיתרון המתאים ביותר לדירתנו.

לסיכום

ישנן שלוש אפשרויות שכיחות לריצוף הבית: ריצוף שיש, ריצוף קרמיקה ופרקט. לכל אחת מהאפשרויות יתרונות כאלה ואחרים, עוד בטרם הזמנת הריצוף, עלינו לשקול מה חשוב לנו שיהיה בריצוף שלנו. כך נוכל להגיע לידי החלטה משוכלת. הריצוף הוא דבר שיילך איתנו שנים רבות, ולכן מומלץ להתייעץ עם בעל מקצוע בטרם ההתקנה, ויחד איתו ולחשוב על כל ההשלכות שתהיינה לבחירה בריצוף מסוג כזה או אחר.

ריצוף שיש או קרמיקה

צור קשר
עיצוב אתר: Studio Erez  |  בניית אתרים: SEO-Media  |  שיווק באינטרנט: SEO-C