שעות פתיחה: פתוח בשבת וכל ימות השבוע מ-9.00 עד 17.30 מלבד יום שישי
| דוא"ל: even_em@yahoo.com

יתרונות ריצוף בשיש

כשבאים לקנות, לשפץ או אפילו לשכור לעצמנו בית, אחד הדברים שמיד תופסים לנו את העין הוא מראה הרצפה. אם פעם ריצוף היה עבור רבים בחזקת דבר שולי. דבר, שלא משמש מעבר למשטח דריכה ושרק רצוי שיהיה נוח, הרי שהיום הריצוף הוא אלמנט עיצובי לכל דבר. כזה שלא נופל בחשיבותו מהמראה של הקירות שבתוך הדירה, התאורה, גודל החלל, הזמנת שולחן והרהיטים שאנחנו מכניסים לתוכה.

השוק היום מציע מגוון מאד רחב של אופציות לריצוף וחיפוי של הבית. ניתן לחפות את הבית באמצעות פרקטים, אריחים של קרמיקה, אריחים של אבן טבעית, גרניט פורצלן ועוד. האופציה, אבל, שהיא ללא ספק הקלאסית והאלגנטית ביותר מבין כולם היא ריצוף באמצעות אריחי שיש או חיפוי אבן.

השיש הוא חומר טבעי, אולי אחד מהחומרים המרהיבים והיוקרתיים ביותר, שהטבע השכיל להעניק לנו. השימוש בו עבור ריצוף וחיפוי של חללים, עוד נעשה משחר ההיסטוריה. מספיק להיכנס לטאג' מאהל ההודי, בכדי להתרשם מעוצמתו ומנפלאותיו של החומר, ולהיווכח עד כמה הנוכחות שלו, בעצם יכולה לעשות את כל ההבדל. אם פעם, ריצוף שיש היה נחלת ידם של בעלי ממון בלבד, ורק אלו – בגלל מחירו הגבוה יכלו להרשות אותו לעצמם, הרי שהיום מדובר בחומר זמין. כזה שמחירו הוא גם כבר אינו בשמים. הוא מאפשר כמעט לכל צרכן לרכוש אותו מבעלי מקצוע וליהנות משלל יתרונותיו.

אבן שיש ויתרונותיו

• השיש זמין במגוון רחב ביותר של סגנונות, עיצובים, צבעים ומרקמים. ניתן להתאים אותו כמעט לכל סגנון עיצובי ולמזג אותו בכל חלל של בית או של עסק. יתרון נוסף של השיש הוא שגם סוגי שיש שהם כביכול נראים "דומים" זה לזה - עדיין אינם נראים בדיוק אותו הדבר. לכל אריח שיש (ולא רק לכל סוג או דגם) יש "ורידים" משלו, קווי מתאר משלו, שינויי צבע, ואופן התפשטות שהוא קצת שונה משל זה המונח בסמוך לו. כל אלו בעצם הופכים את השיש למוצר אינדיבידואלי וייחודי, כזה – שגם אם תתקינו במבנה הפרטי שלכם, סביר להניח שלא תמצאו בדיוק דומה לו – בשום מקום אחר. 

• השיש זמין במגוון רחב מאד של עיבודים: ישנם אריחי שיש במראה מבריק, מאט, מלוטש, מותז חול, מוברש ועוד.

• השיש הוא חומר עמיד מאד. להבדיל מפרקטים, או אריחי אבן, שנוטים להישחק ולהישרט עם הזמן – השיש תמיד ישמור על מראה חלק ובוהק. קשה מאד לפגוע בו, וגם קשה מאד לשבור אותו. במידה והשיש כן נשרט או נפגע מאיזושהי סיבה, או לפעמים גם כשסתם (אחרי שימוש של הרבה שנים) רוצים קצת "לחדש" אותו – אין צורך לפרק אותו ולהרכיב במקומו חדש. פשוט מלטשים אותו באמצעות מכונות ליטוש שיש מיוחדות. זהו טיפול פשוט, שכמעט כל חברת ניקיון היום מציעה ללקוחותיה.

• השיש הוא מוצר פשוט מאד להתקנה. קיימות שתי שיטות נפוצות להרכבתו: או בצורה הקונבנציונאלית על גבי תשתית רכה של מלט (אפשרי גם על גבי חול יום) או באמצעות הדבקה על גבי ריצוף שכבר קיים.

• השיש מתאים להתקנה, בכל חלל מבנה ובכל חדר בבית. הוא עמיד בכל תנאי טמפרטורה, אינו מושפע מתנאי אקלים, ואינו רגיש למים. אם כשיש פרקטים, לדוגמא, צריך מאד להיזהר איתם כך שלא יבואו במגע עם מים (כי המים עלולים לעוות את צורתם) – עם אריחי שיש זה ממש לא כך. אריחי שיש ניתן להתקין בסלון, במטבח, במרפסת, בחדר שינה, ובחדרי אמבטיות ושירותים. הם מתאימים לחיפוי של רצפות, ואפילו מתאימים גם לחיפוי של קירות.

• לשיש יש תכונה לשמור על אפקט קריר ומאוורר, בייחוד בעונת הקיץ. שלא כמו עץ ובטון, הנוטים לקלוט לתוכם חום – אריחי השיש תמיד נשארים קרירים. לכן נעים להתהלך עליהם יחפים, במיוחד כשמגיע הקיץ.
• השיש קל מאד לתחזוקה וגם קל מאד לניקיון. הוא כמעט ואינו צובר אבק, תמיד נשאר בוהק, וגם כשהוא מתלכלך מעט – הוא כמעט ואינו מצריך אחריו שטיפה מאסיבית. ע"י העברת סמרטוט רטוב או מטלית לחה, מחזירים לו בקלות את הברק הקיים.

• בגלל שיש הוא חומר זמין שמצוי בשפע בטבע – הוא תומך בשיטת הבניה הירוקה, קרי – נחשב למוצר אקולוגי, ואהוב ביותר על שוחרי איכות הסביבה.

אז הנה לכם, שפע של סיבות – למה כדאי לבחור באריחי שיש כאופציה אפשרית לריצוף של הבית. ריצוף שיש, גם עונה על הדרישות האסתטיות של הבית, ומעבר לזה - גם על הרבה מאד דרישות, לא פחות חשובות, שהן דרישות פונקציונאליות. כשבאים לבחור שיש לבית, חשוב שנעשה זאת בצורה נבונה ומושכלת. ניתן להבחין היום בין שני סוגים עיקריים שיכולים להתאים לריצוף: האחד - הוא שיש טבעי, שמחירו הוא קצת יותר יקר, והשני – הוא שיש מעובד, שנותן מראה "אחיד" יותר לבית, ומחירו הוא קצת נמוך יותר. גם בעבור עבודת ההתקנה, כדאי לבחור בבעלי מקצוע שמתמחים בריצוף בשיש. שיש הוא חומר עדין, שההתקנה שלו חייבת להיעשות בצורה נכונה ומושכלת. לא תמיד כל רצף או שיפוצניק, יצליח בהכרח לעשות עבודה טובה עם שיש, ולכן עדיף ללכת על חברות או בעלי מקצוע, שיש להם ניסיון עבר עם סוג כזה של עבודות, על מנת שגם ההתקנה בבית שלכם, תיעשה גם היא – בצורה מקצועית וללא רבב.
 

יתרונות ריצוף בשיש

צור קשר
עיצוב אתר: Studio Erez  |  בניית אתרים: SEO-Media  |  שיווק באינטרנט: SEO-C