שעות פתיחה: פתוח בשבת וכל ימות השבוע מ-9.00 עד 17.30 מלבד יום שישי
| דוא"ל: even_em@yahoo.com

ריצוף שיש ועיצוב הבית

אבן שיש היא למעשה אבן גיר שעברה תהליכי התמרה שונים כתוצאה ולחץ וחום במרכז כדור הארץ. השיש הינו סלע גבישי המורכב מהמינראלים דולומיט, קלציט, וסרפנטין. בישראל נהוג לכנות כל אבן המשויפת בשיטת החלקה בשם "שיש", אולם מבחינה טכנית, אבני שיש אינן מיוצרות בישראל. שיש אמיתי מיובא לישראל מבלגיה, ארצות הברית, הודו, וארצות אחרות. השיש נחשב לאבן איכותית, נוחה לעבודה ומתאימה, מבחינה טכנית, למגוון נרחב של שימושים מתחום הבנייה- חיפוי קירות, ומשטחי עבודה במטבח, ריצוף רצפות  ועוד. מדובר בחומר עמיד, בעל שחיקה מועטה וספיגה אפסית.   אבני השיש  הנחצבות בישראל נחשבות גם הן לנוחות לעבודה, איכותיות ומעניקות מראה דומה לשיש, ובעלת תכונות טכניות דומות של עמידות גבוהה ויופי. באבן אם משווקות כל אבני השיש המקומי- האבן החברונית, אבני גת, ועוד. 

ריצוף שיש- פונקציונאליות , יופי ואסתטיקה

נהוג לחשוב כי יופי פירושו עדינות ואי עמידות, ולחילופין, כי בחירה בחומר חזק שישמור על עמידות לאורך זמן, משמעותה התפשרות על המראה. השיש מהווה יוצא מן הכלל לכלל זה, שכן מדובר באבן המעניקה מראה יוקרתי, אך מאופיינת, כאמור, כאבן בעלת עמידות גבוהה מאוד. ניתן לשייף את השיש ברמות שונות היוצרות מראות שונים, ובשיוף גבוה, ניתן להעניק לאבן בוהק של מראה. באופן זה, מעניקה האבן מראה יוקרתי. השילוב של עמידות ואסתטיקה הוא יוצא דופן, והוא שהפך אבן שיש לפופולרית כל כך בתחום בנייה ועיצוב פנים של מבנים. אנשים אוהבים יופי, וכמובן רוצים שהבית שלהם יהיה יפה ולכן אנשים נוהגים לקשט את הבית שלהם. אחת הדרכים לקשט את הבית היא בעזרת סידורי פרחים המביאים יופי טבעי וצבעוני אל הבית,  זו הסיבה שענף משלוחי פרחים הינו פופולרי כל כך.

ריצוף שיש בעיצוב הבית

ריצוף שיש הוא בעל מראה מיוחד, קסם בראשיתי, המזכיר ארמונות קדומים, יוקרה ופאר, לצד פשטות וטבעיות. בימים ימימה, שימשה האבן לריצוף מקדשים וארמונות, בשל המראה היוקרתי והבוהק שניתן להקנות לה. גם לאחר עיבוד, ובשונה מאבנים אחרות, אבן שיש שומרת על המראה הטבעי שלה, ואבנים מאזורים גאוגרפיים שונים תמיד ייראו שונות זה מזה- בכל איזור השיש הוא בצבע שונה. כיוון שכך, אבן השיש היא בעלת פוטנציאל גבוה כחומר לעיצוב הבית. על ידי שילוב של אבני שיש מסוגים שונים ומאזורים שונים, ועל ידי בחירת שיטת העיבוד המתאימה, ניתן להגיע למראות שונים ולסגנונות עיצובים שונים. אבן ברמת ליטוש נמוכה תעניק מראה טבעי, חם, לסביבותיה, ומתאימה לחיפוי חיצוני. ואילו אבן ברמת ליטוש גבוהה, תעניק בוהק וברק, ומתאימה לריצוף, חדרי אמבטיות, ועוד. כחומר שאינו מגיב כלל לרטיבות וללחות, האבן מתאימה במיוחד לשימוש באמבטיה ובמטבח. משטח עבודה במטבח העשוי משיש ישמור על מראה אסתטי לאורך שנים, גם לאחר שיבוא במגע עם סירים לוהטים, חומרי ניקוי אגרסיביים, ועוד. האבן מתאימה לחיפוי חיצוני של קירות- על אף שיש לציין שמדובר בחומר גלם יקר. בכל רכישה יש צורך להתייעץ עם איש מקצוע, שיתאים לכם את סוג האבן הנכון בשבילכם, מבחינת תכונות החומר, ומחירו.

ריצוף שיש ועיצוב הבית

צור קשר
עיצוב אתר: Studio Erez  |  בניית אתרים: SEO-Media  |  שיווק באינטרנט: SEO-C