שעות פתיחה: פתוח בשבת וכל ימות השבוע מ-9.00 עד 17.30 מלבד יום שישי
| דוא"ל: even_em@yahoo.com

ריצוף אבן

ריצוף אבן הוא היום חלק בלתי נפרד מעיצוב סביבת החיים האישית, כאשר שיקולים שונים מעורבים בבחירת סוג הריצוף ושיטת העבודה. אזור הריצוף, ייעוד הדירה, שיטת הבנייה, סגנון, אווירה ומרכיבים רבים נוספים משפיעים באופן ישיר ועקיף על החלטות הנוגעות לנושא ריצוף אבן. שיקולים נוספים הקשורים לבחירת ריצוף אבן הם: סוגי האבנים, עמידותן בתנאים שונים, מרקם, צבע, גודל, דרכי התקנה ושיקולים אסתטיים ועיצוביים אחרים. מסיבה זו, לפני שבוחרים ריצוף אבן חשוב ביותר להכיר את התחום קצת יותר לעומק, להבין את ההבדלים בין סוגי ריצוף שונים, להגדיר מטרות ושיטות עבודה, לבחור סגנון עיצובי ורק לאחר מכן לערוך סקר שוק, לקנות ריצוף אבן מתאים ולהתחיל במלאכת ההתקנה.

ריצוף אבן בעידן המודרני

כמו בכל תחום עיצובי אחר, כך גם בתחום עיצוב ריצוף אבן חלו שינויים משמעותיים במהלך השנים, כאשר היום השוק הוא עשיר ומגוון מאוד מבחינת האפשרויות של ריצוף אבן. כמו כן, גם טכניקות ושיטות העבודה השתכללו בעשור האחרון, והתוצאות של ריצוף אבן המושגות בתום המלאכה הן במרבית הפעמים משביעות רצון ומרשימות ביותר, הן מבחינה אסתטית והן מבחינת העמידות והמקצועיות. בעבר נהוג היה לרצף אריחים בשיטה הקרויה "הדבקת טיט", שכללה שימוש בתערובת חול בתוספת מרכיב פולימרי כלשהו, אך לשיטת הדבקת ריצוף אבן זו ישנם גם חסרונות. היום נהוג להשתמש באריחים בעלי מידת ספיגות נמוכה המתאימה לכאורה להדבקת טיט, אך באותה מידה אריחים אלה הם דקים ביותר ומגיעים לעתים לעובי שאיננו עולה על שמונה מילימטר. ריצוף אבן זה, המבוצע באופן זהה גם במקרים של אריחים עבים יותר, גורם לכך שלעתים הפינות נשארות ללא מילוי. במקרים אלה, נשברות הפינות בקלות יחסית. לשיטה זו ישנם חסרונות נוספים, כדוגמת מקרים בהם ריצוף אבן זז ממקומו, שקיעה של הריצוף או כליאה של מים. לעומת זאת, שיטת "ההדבקה הדקה" של ריצוף אבן כוללת שימוש בחומרים איכותיים המכילים תערובת צמנט וחול. בשיטת הדבקה זו התוצאות של ריצוף אבן הן איכותיות ביותר ונשמרות לאורך זמן.
בחירת ריצוף אבן מתאים

עתה נשאלת השאלה: מה חשוב בעת בחירת ריצוף אבן? לפני בחירת ריצוף אבן חשוב ביותר לקחת בחשבון שיקולים, כדוגמת: סגנון הריהוט, סגנון הבית אותו מתכננים וגם החלל לו מיועד הריצוף. בהתאם לכך ניתן לבחור: את סוג האבן, את העיבוד ואת הגודל הרצוי. אלמנטים אלה ישפיעו על התוצאה מבחינה אסתטית וגם מבחינת עמידות. האפשרויות הקיימות היום בשוק מבחינת ריצוף אבן הן רבות ביותר; החל מסוג האבן, דרך הצבע הרצוי וכלה בגדלים הקיימים, וההחלטה לא תמיד פשוטה. עם זאת, ישנם כמה כללים בסיסיים המומלצים לפני בחירת ריצוף אבן. אריחים קטנים מתאימים לחללים קטנים, כאשר בחללים גדולים יחסית ניתן לשלב ריצוף אבן בגדלים שונים. בבתים בסגנון טבעי ניתן לבחור ריצוף אבן פחות שגרתי ואריחים בעלי מראה טבעי, השונים זה מזה. מרצפות אחידות ומלוטשות יתאימו לרוב לבתים בעיצוב שמריני. לסיכום, כדי לבחור ריצוף מתאים ניתן לעיין בקטלוגים, לקרוא חומר מקצועי או להיעזר בשירותיו של אדריכל או מעצב מקצועי.

ריצוף אבן

צור קשר
  
עיצוב אתר: Studio Erez  |  בניית אתרים: SEO-Media  |  שיווק באינטרנט: SEO-C