שעות פתיחה: פתוח בשבת וכל ימות השבוע מ-9.00 עד 17.30 מלבד יום שישי
| דוא"ל: even_em@yahoo.com

בחירת אבן לבית

שימוש באבנים לבניית בתים ולחיפוי קירותיהם מבפנים ומבחוץ, קיים כבר אלפי שנים, אבל בעוד שבימי קדם אנשים פשוט השתמשו לבניה, אומנות ומלאכת יד, באבנים שהיו בסביבה, הרי שכיום ניתן לעשות שימוש כמעט בכל אבן בה חושקים, בשיטות עיבוד שונות ובגדלים שונים.

האבן הנכונה לבית הנכון

ישנם למעלה מעשרים סוגי אבנים וכמה תתי סוגים נוספים, בהן נעשה שימוש בבתים, לצורכי בנייה, נוי, משטחי עבודה, ריצוף וחיפוי. אפשרויות הבחירה רבות וחשוב להתייעץ עם בעלי מקצוע המכירים את תכונות האבנים השונות ויכולים להמליץ על האבן המתאימה למטרה ולמיקום הטובים ביותר ועל שיטת העיבוד הטובה ביותר.
כבר בשלבי התכנון המוקדמים של בית חדש, או של שיפוצים בבית קיים, אפשר להחליט על האבן, בסיוע מעצב הפנים, או הארכיטקט (שימוש נכון באבנים לצורכי בנייה ועיצוב נלמד גם במסגרת בתי ספר מובילים בתחום העיצוב כמו בצלאל, מכון אבני, מכללת ספיר ועוד).
 
בחירה באבן הנכונה יכולה להיות קריטית, בעיקר כאשר מדובר באזורי אקלים קיצוני (חום, יובש, קור, לחות) ומכיוון שמדובר בבחירה קבועה, יש לוודא שלא מקובעות אבנים שכעבור זמן קצר יאבדו את מראן המקורי. לכן, לא אחת רואים הלקוחות בעיני רוחם חיפוי אבן מסויים ומגלים שעדיף להם להשתמש באבן אחרת, שגם תענה על צרכיהם העיצוביים. בנוסף חשוב להתחשב בעיצוב כללי של דלתות פנים ודלתות חוץ בכדי לקבוע את סוג האבן הנבחרת.
 
כאשר ניגשים לבחירת האבן, יש לקחת בחשבון מספר פרמטרים – היכן יהיו ממוקמות האבנים: מחוץ לבית, בתוך הבית, בחדרי האמבטיה לצד כלים סניטריים, ליד קמין, או כל מקור חום שהוא, על קרמיקה, הכתלים, בשביל הגישה לבית, בגינה, או בחניה. היכן ממוקם הבית מבחינת אקלים, רמת הלחות באזור, הצורה והגודל של האזור בו מעוניינים להניח את האבנים.
 
בתהליך הבחירה מתחשבים המתכננים בכל הנתונים הללו וכמובן בדרישות האסתטיות של הלקוחות ובמחיר האבנים. מן הסתם, אבנים מקומיות יהיו זולות מהמיובאות וככל שהאבן איכותית יותר, מחירה גבוה יותר. גם אחוז הספיגה משפיע על המחיר ושיטת העיבוד.

 

בחירת אבן לבית

צור קשר
  
עיצוב אתר: Studio Erez  |  בניית אתרים: SEO-Media  |  שיווק באינטרנט: SEO-C