שעות פתיחה: פתוח בשבת וכל ימות השבוע מ-9.00 עד 17.30 מלבד יום שישי
| דוא"ל: even_em@yahoo.com

עיצוב בסגנון עתיק

על אף שהעיצוב המודרני אינו קופא על שמריו ומשתנה לעתים תקופות, בבתי אבן עתיקים קיים קסם שקשה מאוד לשחזר אפיל בפרויקטים של תמ"א 38.

אם עד לפני מספר שנים בנייני האבן היפים שבערים העתיקות עמדו "כאבן שאין לה הופכין" וסבלו מתדמית גרועה במיוחד הרי שבשנים האחרונות הם זוכים לעדנה מחודשת ונהנים מביקוש חסר תקדים, עד כדי כך שקשה מאוד להשיג בית עתיק "אורגינאל". הבשורה הטובה היא שבהשקעה מסוימת תוכלו לעצב את הבית החדש שלכם ולגרום לו להראות בדיוק כמו הבתים העתיקים והמיוחדים של ירושלים, צפת או יפו, המצה כזאת תוכלו לשמוע משמאי מקרקעין או אדריכל בית לפני בניית בתכם. כיצד ניתן לעצב בית עתיק ומה מייחד את הבתים העתיקים מיתר הבניינים? האם זה חיפוי אבן מיוחד או פרקט עץ שנותן תחושה ביתית חמה בכתבה הבאה ניסינו למנות את המאפיינים המיוחדים:

חיפוי אבן וריצוף מאבן טבעית

עד לפני כמאה שנים הדרך היחידה לבנות בתים הייתה באמצעות אבנים גדולות ומסותתות, אמנם בעבר הדבר נעשה מחוסר ברירה ובשל מחסור ב"איטונג" או ב"בלוק עשר" אך אין ספק שזהו אחד הפרמטרים העיקריים שמעניקים לבתים העתיקים את יופיהם המיוחד, כמו שניתן לראות כיום בדירות למכירה ביפו העתיקה. השימוש באבן היה לחיפוי הקירות החיצונים, לריצוף ואפילו לבניה עצמה, מה שיכול להסביר מדוע בניינים בני אלפי שנים עומדים על תילם עד עצם היום הזה. כיום, לא בטוח שישנה הצדקה לבנות את הבית כולו מאבן טבעית אבל תרצו ליהנות מאפקט המיוחד של האבן הטבעית תוכלו לחפות את המבנה כולו באבן טבעית. בחנויות לעיצוב הבית תוכלו למצוא גם אריחי אבן מיוחדים בעיצוב עתיק לחיפוי הרצפה בבית או מחוצה לו, שימו לב, המרצפות מדהימות ביופיין אך אם תבחרו לחפות בהם את שביל הגישה לבית חשוב שתשתמשו ברצועות אנטי סליפ מיוחדות למניעת החלקה – האבן עשויה להיות חלקלקה מאוד בחודשי החורף.

שימוש בקשתות

המבנה הגאומטרי של הקשת העניק למבנים את עוצמתם הרבה לפני שבני האדם נהגו להשתמש בברזל או בפלדה מזוינת לצרכי בנייה. זוהי גם הסיבה לכך שברוב הבתים העתיקים החלונות, הדלתות והתקרות הן בצורת קשת. כיום, יש דרכים טובות בהרבה לגרום לבית להיות חזק ועמיד לאורך זמן והיתרון היחידי של הקשתות הוא במראה העתיק המיוחד שלהם.

אבנים מומלצות באבן אם: אבן כורכר, בריקים, אבן צפחה, ריצוף שיש, אבן חרבה
 

עיצוב בסגנון עתיק

צור קשר
עיצוב אתר: Studio Erez  |  בניית אתרים: SEO-Media  |  שיווק באינטרנט: SEO-C