שעות פתיחה: פתוח בשבת וכל ימות השבוע מ-9.00 עד 17.30 מלבד יום שישי
| דוא"ל: even_em@yahoo.com

בניה ירוקה - יתרונות וחסרונות

עלות בניה

יש המעריכים כי בניה ירוקה דורשת תוספת השקעה של עוד כמה אחוזים (בערך שלוש אחוזים תוספת לעומת בניה רגילה). אך צריך כמובן להביט לא רק על העלות אלא גם על הרווח מכל תוספת ההשקעה.

הוצאות תחזוקה

בניה ירוקה חוסכת בעלויות היום יומיות בתחזוקת הבית. כך למשל, מנגנונים של חסכון במים גורמים לכך שדיירי הבית מבזבזים פחות מים. כמו כן, שימוש מסיבי באור השמש חוסך בעלויות חשמל (לא פלא שבניה ירוקה חוסכת את רוב העלויות של צריכת החשמל). הבידוד התרמי שמאפיין בניה ירוקה מקטין את הצורך להשתמש במערכות מיזוג.

הפן הערכי

יש אנשים שהבניה הירוקה חשובה מאוד ללבם, אפילו אם הם יצטרכו להשקיע הרבה יותר כסף. הגורם הערכי מהווה נדבך חשוב, ישנם הרבה אנשים שמוכנים לשלם יותר עבור מוצרים אקולוגיים לא מתוך דאגה עצמית, אלא מתוך התחשבות בשאר תושבי כדור הארץ. ניתן אפילו לומר שיש רעיון של ציונות בשמירה על איכות הסביבה של מדינת ישראל. בנוסף לכך, ישנם גם יהודים דתיים שמקפידים על איכות הסביבה מתוך מניעים הלכתיים ו/או מתוך השקפת עולם תורנית.

איכות החיים

בניה ירוקה שמה דגש על חשיפה מצומצמת לקרינה. יצירת סביבה נקייה יותר מרעלים. הילדים גדלים בבית שמהווה חממה לחיים ירוקים וטבעיים. כל אלו גם יחד משרים בבית אווירה יותר נעימה.

מסקנות

כדאי מאוד לשקול אופציה של שימוש בבניה ירוקה. זה לא הכל או כלום. ניתן למשל להשתמש באבנים טבעיות ואיכותיות בבית רגיל וכך לשלב בניה רגילה עם בניה אקולוגית.

בניה ירוקה - יתרונות וחסרונות

צור קשר
עיצוב אתר: Studio Erez  |  בניית אתרים: SEO-Media  |  שיווק באינטרנט: SEO-C