שעות פתיחה: פתוח בשבת וכל ימות השבוע מ-9.00 עד 17.30 מלבד יום שישי
| דוא"ל: even_em@yahoo.com

חיפוי הרצפה - מה חשוב לקחת בחשבון

ההחלטה לגבי האופן שבו תחופה הרצפה היא אחת ההחלטות החשובות ביותר, בכל הקשור לעיצוב הבית. חיפוי הרצפה הוא גם החלק היקר ביותר בעבודת הגימור וכפועל יוצא מכך, לא נהוג להחליף אותו לעתים קרובות כך שכל החלטה שתתקבל תלווה את בעלי הבית למשך שנים ארוכות. המבחר האין סופי של אפשרויות החיפוי מציב בפני אוכלוסיית הבונים והמשפצים דילמה קשה שמסתיימת רק לאחר התלבטויות רבות. מכיוון שהבחירה מבוססת בעיקר על טעם אישי קשה מאוד לתת המלצות – חלק מהלקוחות מעדיפים את המראה המלוטש של השייש, אחרים מעדיפים את חום שבעץ הטבעי או את האבן הטבעית ויש כאלו שבוחרים קרמיקה או גרניט פורצלן. יחד עם זאת יש מספר גורמים שחשוב מאוד לקחת בחשבון כאשר בוחרים את סוג החיפוי.

עמידות לאורך זמן

מכיוון שחיפוי הרצפה, כאמור, הוא הליך יקר מאוד לביצוע, עליכם לשאוף לכך שהריצוף שבחרתם יחזיק מעמד זמן ארוך ככל האפשר. עמידותו של חיפוי הרצפה מושפעת ממספר גורמים אך בשורה התחתונה ניתן לומר שאם אתם זקוקים לרצפה עמידה במיוחד, מוטב שתבחרו באבן לחיפוי או בחיפוי חוץ מיוחד. העץ, לסוגיו, הוא דווקא פחות עמיד שכן מדובר בחומר טבעי שנשחק כתוצאה מחשיפה לגשם, לחות ואור השמש.

מניעת החלקה

זהו כמובן פרמטר שמי שלא החליק מעולם לא נוהג לקחת בחשבון אולם מי שכבר נחבל כתוצאה מהחלקה יכול להבין עד כמה הגורם הזה חשוב. כעקרון, ניתן להתאים כל חיפוי רצפה למניעת החלקה על ידי מתיחה של רצועות אנטי סליפ. הרצועות המחוספסות מסייעות לפוסע על הריצוף לשמור על שיווי משקל גם כאשר הרצפה רטובה או לחה ובהחלט עשויות למנוע החלקה, יחד עם זאת מידת התאמתם לעיצוב היא בהחלט שנויה במחלוקת שכן רצועות שחורות על קרמיקה לבנה או על שיש בהיר אינן "המילה האחרונה" בתחום העיצוב, אם תעדיפו להימנע ממתיחת הרצועות החיוניות מוטב שתבחרו באבן לחיפוי או בעץ טבעי, מכיוון שהם אינם חלקים לחלוטין הם פחות חלקלקים וקל הרבה יותר לשמור על שיווי משקל כאשר צועדים עליהם בחודשי החורף. 

אבנים מומלצות באבן אם: אבן כורכר, בריקים, אבן צפחה, ריצוף שיש, אבן חרבה

צור קשר
  
עיצוב אתר: Studio Erez  |  בניית אתרים: SEO-Media  |  שיווק באינטרנט: SEO-C