שעות פתיחה: פתוח בשבת וכל ימות השבוע מ-9.00 עד 17.30 מלבד יום שישי
| דוא"ל: even_em@yahoo.com

פתרונות הצללה

רבים מאיתנו מודעים ליתרונות שבחיפוי אבן טבעי כגון אסתטיקה ומראה מושכים, כמו גם לעמידות המרובה של קירות המחופים אבן באיכות גבוהה במיוחד ושל חיפויים פנימיים באבן בחדרים הרטובים שבתוך הבית.

ולמרות כל זאת, כאשר אנחנו מתכננים את החצר או פינות הישיבה במרפסת שלנו, עלינו להתאים את פתרונות ההצללה בהם נשתמש, כך שימשיכו את הקו הדקורטיבי של האבנים בהן השתמשנו לחיפוי.

הצללה באמצעות סוככים

פתרונות הצללה בדמות סוככים, הם למעשה גגונים הנתמכים על ידי זרוע מתכת אחת או יותר. היתרון המרכזי של סוככים לעומת הצללה אחרת מתבטא ביכולת לפתוח ולסגור אותם בצורה נוחה יחסית באמצעות מגנון ידני או חשמלי, ובכך לספק הגנה מרבית מגשם או שמש בכל תנאי מזג האוויר, כמו גם בזוויות שונות.

מכיוון שהכיסוי של הסוככים עשוי מבד איכותי במיוחד (לעיתים בתוספת של ציפוי אקרילי), הרי שניתן להתאים אותם בעצם לכל סוג של חיפוי אבן או אפילו להחליף את צבע הבד מדי תקופה.

פתרונות הצללה המשולבים בעץ

פתרונות הצללה המשולבים בעץ כגון פרגולות עצמאיות או פרגולות הנתמכות באמצעות עמודים יכולים להתאים מאוד לבתים בהם נעשה שימוש בחיפוי אבן בגווני חום או חום לבן, וזאת מכיוון שמדובר בהמשך טבעי של הגוון והטקסטורה של האבן. כמו כן, ישנה כמובן אפשרות כי העמודים התומכים בפרגולה יהיו בעצמם עשויים מאבן, אך זוהי מן הסתם אפשרות יקרה יותר.

חשוב לתכנן מראש לא רק את מבנה הפרגולה, אלא גם את הקירוי שלה. קירוי עץ משלים הוא כאמור מצוין (גם אם הפרגולה עצמה עדיין עשויה ממתכת), אבל לעיתים אנו נוטים לבחור בפיתרון לא מושלם כגון סיבי עץ שאינם צפופים מספיק או אפילו צמחיה מטפסת. אלו אמנם עלולים להיראות לנו מתאימים יותר בתחילה, אך הם אינם מספקים הגנה מפני כל פגעי מזג האוויר כגון גשם.

הצללה לגינה

לבסוף, קיימים מקרים בהם נהיה מעוניינים למצוא פתרונות הצללה לגינה שלנו, אך לא להגביל את עצמנו בהכרח לפרגולה אשר חייבת להיתמך לפחות על ידי קיר אחד של הבית. במקרים כאלו ייתכן ונרצה להשתמש בשמשיות גדולות מתחתן נוכל לשבת.

למרות שלחלק גדול מאיתנו יש אולי נטייה לזכור בעיקר את שמשיות הבד הפשוטות עם העמוד מפלסטיק שיש בחופי הים, שמשיות איכותיות הן מסיביות למדי והשלד שלהן יכול להיות עשוי ממתכת או עץ. הבד של השמשיות האלו הוא בדרך כלל בגוון חום או לבן (על מנת ליצור קונטרסט) ולכן גם הן יכולות להתאים מאוד לבתים עם חיפוי אבן ולהמשיך את קו העיצוב הכפרי של בתים אלו.

מי שמעוניין לספק הצללה עבור אזורים גדולים יותר יוכל להתעניין בסככות עץ שהן למעשה שמשיות המחוזקות על ידי עמודים ולכן לא מוגבלות בגודלן.

פתרונות הצללה

צור קשר
  
עיצוב אתר: Studio Erez  |  בניית אתרים: SEO-Media  |  שיווק באינטרנט: SEO-C