שעות פתיחה: פתוח בשבת וכל ימות השבוע מ-9.00 עד 17.30 מלבד יום שישי
| דוא"ל: even_em@yahoo.com

טיפים מנצחים לעיצוב חדר האמבטיה

מעוניינים לשפץ את חדר האמבטיה? להלן מספר דוגמאות אשר יספקו לכם חומר למחשבה ויעזרו לכם בתהליך העיצוב

מקלחון או אמבטיה?

ראשית, חשבו עם עצמכם- מהם הצרכים שלכם? מה גודל חדר האמבטיה שתרצו? האם הוא חקל מיחידת הורים או בנפרד? מה גודלו? בחלק מהקרים, גודל המרחב מאפשר בנייה של מקלחון ואמבט באותו החדר, אך ברוב המקרים יש לבחור. ולכן, החליטו כיצד אתם מעוניינים לנצל את חלל החדר. במידה ויש לכם משפחה גדולה, ההמלצה היא להפריד בין חדר האמבטיה לבין השירותים.את כל זאת עליכם להחליט טרם תהליך עיצוב חדר האמבטיה.

אלמנטים קבועים

טרם תחילת העיצוב, חשוב לקחת מידות ולהתייחס לכל האלמנטים אשר נשארים קבועים ולא משתנים- חלונות, דלתות, אינסטלציה, צנרת ונקודות חשמל. עיצוב חדר האמבטיה לרוב ייעשה סביב כל אותם האלמנטים הללו.

סטייל

בשלב בחירת הסטייל אתם בעצם מחליטים על האווירה והתחושות שתרצו להעביר ולהדגיש כאשר תהיו בתוך החדר. חשוב לבחור סגנון עיצובי ולדבוק בו על מנת לקבל מראה אחיד ונעים, ובנוסף, על מנת לשמור על "מסגרת עיצובית" כללית. ניתן לעצב את חדר האמבטיה במספר סגנונות. החל בעיצוב מודרני מינימליסטי בעל גוונים בהירים, ועד לסגנון כפרי יותר, אשר תוכלו לייצר בו שילובים של חומרים טבעיים כגון עץ, ולאפיין את חלל החדר עם דוגמאות של טקסטיל פרחוני. יחד עם זאת, ניתן ואף רצוי גם לשלב אלמנטים ואביזרים נלווים כגון כיורים, כסאות מיוחדים ולהימנע מעיצוב דומיננטי מידי, כך במידה ותרצו- תוכלו להחליף ולהתחדש באופן תדיר.
הצבע הוא המלך
אחרי שבחרנו את מבנה האמבטיה, עלינו לבחור את הצבעים והמרקמים. ההמלצה הטובה ביורת היא ליצור משקלי צבעים וטקסטורות על ידי הנחה של הצבעים והחומרים אשר תצטרכו להשתמש בהם. קחו בחשבון את האלמנטים אשר תעשו בהם שימוש- חיפוי אבן לקירות פנים ,שיש לאמבטיה, ברזים, מקלחון/ אמבטיה. נסו ליצור כמה וריאציות כדי לקבוע מה יהיה הצבע הדומיננטי ומהם הצבעים אשר ישלימו את העיצוב על ידי נגיעות צבע. השתדלו להשתמש בצבעים אשר קיימים באיזורים בבית וכך תייצרו רצף וקשר בין מספר חללים בבית.
ריצוף
טרם בחירת הריצוף, חשוב לזכור כי אזור הרחצה חשוף באופן טבעי ללחות ורטיבות, ועל מנת להבטיח את את עמידות הריצוף לתקופה ארוכה ולמנוע בלאי, יש לבחור ריצוף מתאים. יש לבחור באריחי קרמיקה או משטחי קוורץ אשר להם עמידות גבוהה מפני הלחות והרטיבות.בנוסף, זכרו להקפיד על שיפוע נכון על מנת שלא יצטברו נוזלים בחדר.
תאורת חדר האמבטיה
על ידי שילוב של מספר סוגים של תאורה נוכל לקבל אפקט של עניין ושל עומק. את מוקד התאורה המרכזי יש להציב בתקרת החדר יחד עם גוף שקוע על מנת שיוכל להפיק אור אחיד וחזק בכל החלקים של החדר. כמו כן, גם בגוף התאורה עצמו חובה לוודא שמיכל חיפוי בכדי למנוע חדירה של נוזלים ולחות. מוקד התאורה השני רצוי שיוצב מעל המראה ולהשתמש בו בנורות הלוגן או נורות ליבון אשר מחמיאות יותר וניטרליות. המוקד השלישי הוא מוקד תאורת לדים. מומלץ להפריד בין המפסקים על מנת שתוכלו לשלוט באופן פרטני בכל מוקד תאורה.
סיכום
בעיצוב חדר האמבטיה חובה להתחשב בצרכים הפונקציונליים, עקב שיקולי בטיחות, לצד תנאי הלחות. אך יחד עם זאת, זהו חלל מפנק שמהווה מפלט נעים בסופו של יום, ולכן זו הזדמנות לעצב אותו כראות נפשיכם על מנת לבטא את טעמכם הייחודי.

טיפים מנצחים לעיצוב חדר האמבטיה

צור קשר
  
עיצוב אתר: Studio Erez  |  בניית אתרים: SEO-Media  |  שיווק באינטרנט: SEO-C