שעות פתיחה: פתוח בשבת וכל ימות השבוע מ-9.00 עד 17.30 מלבד יום שישי
| דוא"ל: even_em@yahoo.com

פיצוץ אבנים בזמן בניה

המון פעמים אנשים צריכים לבנות בית / בניין או אפילו פשוט להעביר פסי רכבת מנקודה לנקודה, אך הבעייתיות היא שאין שום דרך לעשות זאת מאחר ויש לנו סלעים עצומות בדרך. במקרים שכאלו יש צורך להשתמש בטכניקה של "פיצוץ" אבנים, כלומר – שימוש בחומר נפץ על מנת לפוצץ את האבנים וסלעים הללו בצורה מבוקרת, ובדרך זאת לפתוח את האפשרות לשימוש באזור לצרכי בנייה כאלו ואחרים.

כיצד עושים פיצוץ אבנים?

פיצוץ אבנים אפשר לעשות בשני דרכים:

  1. דרך ראשונה היא על ידי שימוש בחומרי נפץ רציניים, וזה באמת מתאים לעבודות גדולות יותר, שבהן יש באמת את הצורך לפוצץ אבנים גדולות במורכבות גדולה.
  2. הדרך השניה היא על ידי נגיסה, תהליך הנגיסה הוא תהליך שבו עושים קידוח בטון, בתוך חלקים אסטרטגיים של הסלע, ומה שקורא הוא שאנחנו מחלישים את מרכז המאסה של הסלע, ובתהליך הזה אנחנו יכולים על ידי מספר מצומצם של דפיקות קלות, לנפץ את הסלע כולו.

מה עושים קבלני הריסה?

קבלני הריסה עושים בעצם משהו אחר, אותם לא מעניין בכלל המבנה של האבן, מדובר בתהליך אחר, הרבה יותר פשוט: מגיעים עם כלי גדול, ופשוט הורסים את הבית / דירה / בניין.

העניין הוא בעיקר בטיחותי, אתם רוצים שאותו המבנה לא יתמוטט בצורה אלכסונית על מבנה כזה או אחר, פשוט אנחנו צריכים להיות מאוד זהירים בכל העבודה הזאת. ועל כן, כאשר אנחנו עושים עבודת הריסת מבנים כזו או אחרת, חשוב מאוד לעשות זאת באמצעות בובקאט בטיחותי, ציוד בטיחות, ואנשים שעברו הסמכות לעבודה בגובה (הרי הרבה מאוד פעמים, העבודות על הריסת מבנים, הם עבודות גובה, הדורשות מקצועיות וידע).

לסיכום

כאשר אנו מדברים על הריסת מבנים והריסת בתים, אנו משתמשים בתהליכים שונים לגמרי מאשר הריסה ופיצוץ של סלעים – פיצוץ סלעים נעשית לרוס על מנת לפנות דרך ונעשית על ידי המון חומר נפץ או קידוח / ניסור בטון, כאשר מצד שני, כאשר אנו מדברים על הריסה של מבנים, אנו מדברים על תהליך אחר לגמרי, הדורש מיומניות שונות לגמרי.


פיצוץ אבנים בזמן בניה

צור קשר
עיצוב אתר: Studio Erez  |  בניית אתרים: SEO-Media  |  שיווק באינטרנט: SEO-C