שעות פתיחה: פתוח בשבת וכל ימות השבוע מ-9.00 עד 17.30 מלבד יום שישי
| דוא"ל: even_em@yahoo.com

אבן בזלת בעיצוב פנים

אבן בזלת נחשבת היום לחלק בלתי נפרד מעיצוב בתים או חללים אחרים; הצבע, המראה המחוספס והאווירה הרצינית שהיא יוצרת מתאימים לא רק לחיפוי קירות פנימיים וחיצוניים אלא גם לעיצוב פנים ייחודי ומעורר השראה. אבן בזלת נוצרת בתהליך מהיר של התקררות לבה לאחר התפרצות געשית. בהתאם לכך, תכונותיה הבולטות הן צבעה השחור המרשים ונוקשותה. בשל המראה הייחודי שלה ותפוצתה גם בארץ, שימשה אבן הבזלת לבנייה גם בעבר, כאשר עד היום ניתן לראות מבני אבן בזלת מרשימים בעיקר באזור הגליל וטבריה. גם היום משמשת אבן בזלת לבנייה, לחיפוי קירות, לריצוף ואפילו לעיצוב פנים. 

אבן בזלת – לשדרג את החללים הפנימיים

עיצוב באמצעות אבן בזלת יוצר רושם רב; זוהי אבן טבעית מושלמת המשדרת עוצמה, רצינות ויציבות. כמו כן, המראה המחוספס של הבזלת יוצר תחושה של טבעיות וחמימות מחד ותחושה של פראיות מאידך. כל אלה מושגים בשל איכויותיה הייחודיות של האבן; צבעה של הבזלת נע בין שחור כהה מאוד לבין שחור ירקרק. צבע זה מושפע משילוב של מינראלים שונים כדוגמת קלציט, שנלכדו בתוך האבן בזמן ההתכה, ההתקררות וההתגבשות. פעמים רבות נראית שכבתה העליונה של הבזלת כספוגית כתוצאה מהילכדות גזים בתוך חללי האבן במהלך תהליך ההתקררות המהיר של הלבה. מרכיבים אלה יוצרים מראה ייחודי ומרשים מאין כמוהו, אותו ניתן לנצל לצורך עיצוב פנים של הבית ושל מבנים אחרים. 

אבן בזלת – כמה אפשרויות שימוש

• שימוש באבן בזלת לחיפוי קירות – אחד השימושים הנפוצים באבן בזלת הוא לחיפוי קירות. חיפוי הקירות באבני בזלת צריך להיעשות לאחר ניקוי קפדני של משטח החיפוי כדי למנוע היווצרות חללים. כמו כן, חשוב ביותר להשתמש בחומרי הדבקה חזקים כדי למנוע נפילה של אבנים בהמשך כתוצאה מבליה טבעית ומפגיעת הזמן. אבן בזלת משמשת גם לחיפוי פנימי, אך במקרה זה מומלץ להימנע מחיפוי שטחים גדולים מדי באבן. שכן, משטחים גדולים של בזלת עלולים לצור אווירה אפלולית. ניתן לחפות כמה עמודים פנימיים בבית באבן בזלת או לשלב אבן בזלת עם אבנים בהירות יותר ולצור מראה יוקרתי, אלגנטי מאוד וייחודי. 
 
• שימוש באבן בזלת לריצוף – ריצוף באמצעות אבן בזלת גם הוא מרשים מאוד ומשתלב בצורה מושלמת עם קירות לבנים. לדוגמה, ריצוף הסלון באבני בזלת יוצר רושם רציני, דרמאטי ויוקרתי מאוד. באבני בזלת ניתן לרצף גם חללים חיצוניים בבית, כדוגמת שביל הגישה, מרפסת או כל חלל רצוי אחר. 
 
• שימוש באבן בזלת לבניית קיר או חומה – את אבן הבזלת ניתן לעצב גם כבריקים ולהשתמש בה לבניית קירות או חומה. שלא כמו סוגי אבנים אחרות, אבן הבזלת איננה זקוקה לאפייה והיא חזקה ויציבה מספיק לבנייה ללא כל התערבות חיצונית מעבר לחיתוך ולעיצוב. בניית קיר או חומה באמצעות בריקי בזלת יוצרת רושם של יציבות, עוצמה ונוסטלגיה. 
 
• באבני בזלת ניתן להשתמש גם לבניית מדרגות חיצוניות מרשימות מאוד.

 


אבן בזלת בעיצוב פנים

צור קשר
עיצוב אתר: Studio Erez  |  בניית אתרים: SEO-Media  |  שיווק באינטרנט: SEO-C