שעות פתיחה: פתוח בשבת וכל ימות השבוע מ-9.00 עד 17.30 מלבד יום שישי
| דוא"ל: even_em@yahoo.com

חיפוי באבן שיש

אבן שיש היא אבן גיר שעברה תהליכים שונים של התמרה בתוך ליבת כדור הארץ, כתוצאה ישירה מטמפרטורה גבוהה מאוד ומהלחץ שהופעל עליה. אבן שיש היא סלע גבישי וחזק הנוצר משלושה מינרליים בלבד – קלציט, דולומיט וסרפנטין. אבנים המורכבות ממינראלים אחרים אינן אבן שיש על אף שנהוג לכנותן כך. אבן שיש אמיתית איננה קיימת במחצבים בארץ והיא מיובאת לכאן מדינות שונות על פני הגלובוס: משוויץ, מאירלנד, מבלגיה, מהודו, מארצות הברית וממדינות אחרות, לעומת אריחי קרמיקה אותם ניתן למצוא בארץ.

אבן שיש לחיפוי

אבן שיש היא איכותית ביותר, הן מבחינת עמידותה לאורך זמן והן מבחינת המראה המיוחד והיוקרתי מאוד שלה. אבן שיש היא גם קלה לתחזוקה ואיננה דורשת כל טיפול מיוחד. במציאות המודרנית, כמו גם בתקופות עתיקות, שימשה ומשמשת אבן שיש לאינסוף מטרות, כאשר שתי תכונותיה העיקריות – אסתטיקה וכושר הישרדות מרשים, מנוצלות עד תום. ביוון העתיקה ובאירופה של ימי הביניים נהגו להשתמש עם אבן שיש לצורך יצירת פסלים מרשימים ביותר, כדוגמת פסלו של מיכאל אנג'לו "דוד", שנראה גם היום כאילו יצא הרגע מתחת ידיו של הפסל המוכשר. גם במאה ה-21 משמשת אבן שיש למטרות עיצוב ואסתטיקה ולצורכי יומיום שונים: שיש לעיצוב מטבחים, שיש לחדרי רחצה, שיש לחיפוי מדרגות או קירות וגם שיש למצבות.  

במדינת ישראל, כאמור, לא קיימת אבן שיש אמיתית ונהוג להשתמש במונח "אבן שיש" לסלעים שונים שעברו ליטוש וביניהם סלע הגרניט ואבן הגיר. מותג "אבן שיש חברון" והאבנים הנחצבות באזור מכתש רמון הן אבני גיר צהבהבות המשווקות במדינות העולם תחת הכותרת "אבן שיש" למרות שהן אינן אבני שיש אמיתיות, הובלות החומרים מתבצעת בשינוע בינלאומי ודורשות זהירות בכדי לשמור על האבנים בצורה אופטימלית. למרות זאת, האבנים דמויות השיש הנחצבות בארץ בחברון, במכתש רמון, בכפר גלעדי, בכרמיאל ובמקומות נוספים הן אבנים איכותיות מאוד, הן מבחינת המראה והן מבחינת העמידות והחוסן. אבנים אלה, ממש בדומה לכל אבן שיש מקורית המגיעה ממדינות אחרות, מתאימות למטרות שונות. חיפוי קירות חיצוניים ופנימיים, משטח עבודה למטבח ועיצוב חדרי אמבטיה הם אחדים מהשימושים של אבן שיש.

חיפוי באבן שיש

צור קשר
עיצוב אתר: Studio Erez  |  בניית אתרים: SEO-Media  |  שיווק באינטרנט: SEO-C