שעות פתיחה: פתוח בשבת וכל ימות השבוע מ-9.00 עד 17.30 מלבד יום שישי
| דוא"ל: even_em@yahoo.com

חיפוי אבן לבתים ניידים

בנייה טרומית מבוססת על הרכבה מהירה של רכיבים מוכנים המיוצרים במפעל ומובאים לאתר. השאלה העיקרית היא האם ניתן לנצל את היתרונות של שיטת הבנייה הטרומית עבור עיצוב של מבנים ניידים עם בריקים. בריקים, הם אבנים המיועדות לבנייה ואפשר למצוא אותם במגוון של טקסטורות וצבעים. עיצוב מבנים ניידים בעזרתם מבטיח מראה ייחודי ויוצא דופן, אשר מוסיף למבנה הנייד אווירה חמה והם עמידים לאורך זמן.

הדוגמאות הבולטות לשימוש בחיפוי לבנים מן הסוג הזה הן בעיצוב של מכולות, קראוונים, ממ"דים וכמובן בתים. יחד עם זאת, יש להדגיש כי עיצוב זה תלוי באופי המבנה ובייעוד שלו. עיצוב של מכולות, קראוונים ובתי מגורים מתמקד בהיבט האסתטי והדקורטיבי של חיפוי הלבנים. מנגד, שימושם לטובת עיצוב מבנים ניידים כמו ממ"דים או ממ"מים דורש עמידה בתווי תקן מחמירים.

סוגי בריקים לעיצוב מבנים ניידים

בריקים נמצאים בשימוש כבר אלפי שנים והם נחשבים חומר בנייה חזק במיוחד. אפשר להשיגם במגוון של חומרים, צבעים וגדלים כאשר הדגש העיקרי במהלך הייצור הוא על תהליך האפייה. תהליך האפייה מקנה להם חוזק ואופי פרטיקולרי בהשוואה לפתרונות חיפוי ועיצוב אחרים.

יש שני סוגים של לבנים המשמשים לבנייה ולעיצוב מבנים ניידים. הסוג הראשון כולל לבנים עתיקות מפירוק בעוד הסוג השני הוא של לבנים בייצור חדש. בריקים עתיקים מפורקים מאתרים שונים ברחבי העולם ומיובאים לארץ על פי דרישה. מחירם גבוה יותר והוא מגלם עלויות יבוא וטיפול. מנגד, את החדשים ניתן לייצר בצבעים, טקסטורות, גימורים וגדלים ואף לעבד אותם כך שיתאימו לגודל המבנה הדרוש. אפשרות אחרת היא לבקש ייצור של לבנים חדשות במראה מיושן וכך להקנות גם למבנה נייד תחושה עשירה ויוקרתית.

עצות לשילוב בריקים בתוך מבנים ניידים

אחרי שמבינים את היתרונות של עיצוב מבנים בעזרת לבני בריקים ניתן להתרשם מעצות המבטיחות שילוב מוצלח שלהם בחלל. ראשית, חשוב להגדיר מראש את הסגנון ולבחור בהתאם את החיפוי הרצוי. לבנים עתיקות יתנו מראה אותנטי, כפרי וביתי בעוד לבנים בגוון אחיד ובגימור פחות מחוספס יתאימו לממ"ד ולמשרדים. שנית, רצוי לתת עדיפות לרכישת כמויות גדולות וכך להוריד את המחיר פר מ"ר. העלות ללבנים עומדת (כיום) על 200-400 ש"ח והיא תלויה בסוג הלבנים ובגודלם.

מבחינת התקנתם על קירות מבנים ניידים, רצוי להתייעץ עם אנשי מקצוע ולהקפיד על עבודה נכונה ובטוחה. אפשר להדביקם על קירות פנים וחוץ של מבנים באמצעות שימוש בקיר הקיים בתור פלטפורמה, או לחילופין בעזרת שיטת בנייה של שורה לאחר שורה. בקירות גבס הנפוצים בבתים ניידים, אופן ההתקנה מעט שונה מאשר בקירות בלוקים או בטון, בעוד מעל פתחים או קירות גבוהים חשוב להתקין חיזוקים ולמנוע קריסה.

לסיכום, בריקים הופכים להיות חלק בלתי נפרד משיטות העיצוב של מבנים יבילים. הם נפוצים כמעט בכל סוגי המבנים לרבות מכולות, קרוונים וממ"דים. יש ללבנים אלו הרבה יתרונות פונקציונאליים ואסתטיים, הם עמידים לשנים רבות ואפשר להשתמש בהם כדי לשנות לחלוטין את מראה המבנה.

חיפוי אבן לבתים ניידים

צור קשר
עיצוב אתר: Studio Erez  |  בניית אתרים: SEO-Media  |  שיווק באינטרנט: SEO-C