שעות פתיחה: פתוח בשבת וכל ימות השבוע מ-9.00 עד 17.30 מלבד יום שישי
| דוא"ל: even_em@yahoo.com

חיפוי אבן ועיצוב פנים

בכל מה שקשור, לעיצוב פנים של הבית ושל אולמות אירועים, עם כל המגמה ההולכת ומתפתחת של להפוך בתים לבעלי מראה שהוא מודרני ועדכני, יש דווקא את אלו שיעדיפו לשמור על עיצוב בעל נופך עתיק, עם קריצה לכיוון ה"ויטאג"... חיפוי באבן, הוא אחת הדרכים המוצלחות, ליצור בית במראה מסוגנן, אך יחד עם זאת לא להביא אותו לכדי מראה שהוא קר או מנוכר מדי - כמו פחי אשפה. חיפוי באבן – ע"י שילוב של אלמנטים מן הטבע – יוצר בית בעל מראה פשטני, אך יחד עם זאת לא פשטני מדי. הוא מצליח לשמור על קו עיצובי ייחודי משלו, ומעניק לבית מראה שמצד אחד משדר אווירה חמה ומזמינה, ומן הצד השני – משדר סטייל ויוקרה.
 
שימוש באבן זו אופציה נהדרת לא רק עבור חיפוי קירות פנימיים וחיצוניים של הבית, אלא אפילו עבור ריצוף. לאבן הטבעית יש מגוון רחב של יתרונות מעבר למראה המיוחד שלה כמו לדוגמא:

• האבן היא מוצר טבעי, יסוד שנוצר כדרך הטבע, ולכן היא תומכת בשיטת "הבניה הירוקה". דבר שהוא משמעותי מבחינה אקולוגית, ומהווה יתרון לכל שוחרי איכות הסביבה למיניהם (ולא רק).

• חיפוי אבן מעניק בידוד שהוא מאד איכותי מפני חום ומפני קור. לא בכדי, אם תסתובבו בירושלים, תראו את כל הבתים שבאזור מחופים, גם מבפנים וגם מבחוץ, באותן אבנים מפורסמות... הרבה מן האנשים חושבים שהאבן הירושלמית היא סוג של "הצהרה אופנתית" או מעין טרנד – אבל ממש לא! הירושלמים כבר מזמן הצליחו לעלות על היתרון של אבני החיפוי הללו בתור אמצעי בידוד נהדר מפני המזג אוויר המקפיא שבאזור (בייחוד בתקופת החורף). ואגב – חיפוי קירות באבן, לא רק שמעניק בידוד שהוא טוב יותר לבית, אלא בטווח הארוך הוא גם מאד חסכוני באנרגיה. הוא מפחית משמעותית את הוצאות החשמל, כיוון שכבר לא צריך להשקיע כל-כך הרבה אנרגיה בחימום של הבית בחורף ובקירור שלו ע"י מזגנים, בחודשים החמים של הקיץ.

• בנוסף להיותו מבודד איכותי מפני חום ומפני קור, חיפוי האבן גם עושה עבודה מעולה בבידוד אקוסטי מפני רעשים. לאנשים הגרים במקומות רועשים במיוחד, או באזורים שהם מאד סואנים – חיפוי באבן יכול לשמש כפתרון נהדר.

• חיפוי באבן אינו מצריך כלל תחזוקה, אפילו ההיפך. ככל שהוא מתיישן, הוא רק מקבל מראה עתיק ומיוחד יותר.

סוגים שונים של אבנים 

קיימים סוגים רבים של אבנים לעיצוב דירות – אלו נבדלים זה מזה, מעבר לסממנים החיצוניים של צבע צורה מרקם וגוון, גם בתכונות נוספות כמו: חוזק, עמידות ועובי. בד"כ עבור קירות פנימיים יתאימו יותר אבנים שהן קלות ודקות (כמו לדוגמא: אבני פסיפס), ועבור קירות חיצוניים יתאימו אבנים שהן מאסיביות יותר, שיוכלו גם לעשות עבודה טובה של בידוד מפני רעשים ומפני טמפרטורה. אבנים שבמקור שלהן הן תוצרת הארץ (כמו לדוגמא: אבן ירושלמית או אבן כורכר) יהיו זולות יותר מאשר אבנים שהן תוצרת חוץ (כמו לדוגמא, אבנים המיובאות מאירופה ומארצות הברית). היום, אבל כאמור, השוק מציע מגוון כל-כך רחב של אבנים לחיפוי קירות, כך שבעצם כל אחד כמעט, ישכיל למצוא את האבן המועדפת עליו – גם מבחינת המראה האסתטי, וגם מבחינת הכיס.

חיפוי באבן, היא עבודה שדורשת מיומנות, ולכן לא מתאימה לכל בעל מקצוע, בטח שלא לכל בן-אדם פשוט ונטול ניסיון. בד"כ בעלי מקצוע או חברות שמתמחות בעבודות של ריצוף וחיפוי פנימי, ידעו גם לבצע עבודות של חיפוי באבן. כמובן שחשוב, לפני ששוכרים את בעל המקצוע, לוודא שאכן יש לו ניסיון עם עבודות מהסוג הזה או עם עבודות דומות. כדאי ומומלץ לשוחח גם עם לקוחות קודמים שלו, ואפילו לגשת ולראות במו העיניים פרויקטים קודמים שביצע. בעל מקצוע טוב הוא כזה שיהיו לו, מן הסתם, הרבה מאד לקוחות מרוצים, והמון המלצות. בעל מקצוע טוב, הוא גם כזה שידע לייעץ לכם עפ"י הנתונים המבניים של הבית, והחזון העיצובי שאתם רואים מול עינכם – איזה סוג אבן תהיה האידאלית והמומלצת ביותר עבורכם.

חיפוי אבן ועיצוב פנים

צור קשר
  
עיצוב אתר: Studio Erez  |  בניית אתרים: SEO-Media  |  שיווק באינטרנט: SEO-C