שעות פתיחה: פתוח בשבת וכל ימות השבוע מ-9.00 עד 17.30 מלבד יום שישי
| דוא"ל: even_em@yahoo.com

חיפוי קירות חוץ

חיפוי קירות חוץ המדריך המלא

חיפוי קירות חוץ הוא חלק אינהרנטי מתהליך הבנייה של מבנה חדש, בין אם מדובר בבית פרטי או במבנה ציבורי. החיפוי מעניק שכבת הגנה נוספת ונחוצה לבית ובנוסף נותן את הגימור האסתטי לחזות החיצונית שלו. איך מחפים קירות מבחוץ? מהם החומרים והכלים המשמשים לכך? על כך במדריך המלא לחיפוי קירות חוץ.

 

איך מבצעים חיפוי קירות חוץ?

חיפוי קירות חוץ היא פעולה שמתבצעת על ידי צוות מקצועי ובניהולו של קבלן איטום מוסמך. חשוב לזכור שמעבר לתפקיד הדקורטיבי לחיפוי יש אלמנט משמעותי בהגנה על הבית ובמניעת התפוררות של הטיח הפנימי. על כן חשוב לשכור למשימה גורם מקצועי שיודע להשתמש בטכניקה ובחומרים המתאימים ליצירת חיפוי איכותי ומלא.

ישנו היצע מגוון למדי של סוגי חיפוי קירות חוץ, ולכל אחד מהם היתרונות והחסרונות הספציפיים לו (על כך נרחיב בהמשך). מלאכת החיפוי עצמה מתבצעת לרוב בעזרת פיגומים וסולמות, ובמקרים מסוימים באמצעות ציוד סנפלינג, עניין שכמובן מייקר את העבודה.

כל תהליך של איטום או חיפוי מתחיל מבדיקה של מצב הטיח החיצוני. בדיקה זאת משמעותית בשביל להבין מהו החיפוי הנדרש ואם ניתן להסתפק בשכבת הגנה פשוטה יחסית או שקיים צורך בתהליך מורכב יותר עם חומרי חיפוי איכותיים יותר.

 

בעזרת השליכט

חומר נפוץ מאוד עבור חיפוי קירות חוץ הוא השליכט. שליכט היא למעשה תערובת של מלט, חול וחומרים נוספים המקובלת מאוד לשימוש כשכבת ציפוי חיצונית. לפני ציפוי השליכט חשוב לנקות את הקיר באופן יסודי ולעבוד על משטח חלק ללא טיח רופף.  ישנם כמה סוגי שליכט רלוונטיים למלאכת החיפוי שהנפוץ שבהם הוא ככל הנראה השליכט הצבעוני.

כפי שניתן להבין משמו, שליכט זה מגיע בסקאלה רחבה למדי של גוונים ויכולת פלאים להתכווץ ולהתרחב לפי תנאי מזג האוויר ובכך לסייע באיטום יעיל של סדקים. בנוסף, הוא גם עמיד למים ועל כן יעיל מאוד כמגן חיצוני. לשליכט זה מראה מגורגר דמוי אבן שמתאים לחזות של בתים רבים, בכפר ובעיר.

אחיו של השליכט הצבעוני הוא השליכט המינרלי. מדובר בתערובת המורכבת מחומרים טבעיים בלבד ועל כן היא סופגת נוזלים, בניגוד לשליכט הצבעוני. מבחינת צבעוניות השליכט המינרלי מעט יותר מצומצם ומוגבל לכעשרה גוונים בלבד. חיפוי בשליכט מינירלי הולם היטב בתים בעלי חזות כפרית ועל כן עשוי להיות פחות רלוונטי לשימוש עירוני.

 

להוסיף קצת צבע לחיפוי

טכניקה אפשרית אחרת לחיפוי חיצונית היא שימוש בשכבות צמיגיות של צבע אקרילי. חשוב להדגיש שאין מדובר בחיפוי "פרופר" עם תוספת של חומר חדש ואוטם, ועל כן טכניקה זאת נחשבת לפחות איכותית. כמו כן היא מצריכה תיקוני צבע חדשים אחת לכמה שנים. מהצד השני חיפוי בצבע אקרילי זול יותר ונותן עיצוב ייחודי שלא ניתן להשיג באמצעות שליכט.

 

חיפוי באבן והמראה גן עדן

אבן לחיפוי קירות חוץ נחשבת כחומר איכותי במיוחד למשימה. בשנים האחרונות הטרנד של שימוש באבנים כחומר ציפוי הולך ותופס תאוצה, ובחלק מהמקומות בישראל כגון ירושלים או מודיעין ישנם אפילו חוקי עזר המחייבים בנייה חיצונית באבן. אם מדברים על אסתטיקה, אין התוצאות בהחלט מדברות בעד עצמן ואין ספק שהשכנים יתלהבו מהמראה הקלאסי של אבן טבעית לחיפוי חוץ.

ציפוי באבן מתחלק לשתי שיטות עבודה עיקריות: השיטה הרטובה והשיטה היבשה. או בתרגום לפרקטיות: הדבקה עם דבק מיוחד/מלכתחילה עם הקירות החיצוניים, או אחיזה "יבשה" של האבנים בעזרת ברגים ודיבלים, אשר אופיינת יותר לבנייה של מבנים ציבוריים.

גם בתוך הבחירה באבן, קיים מגוון אדיר של סוגי אבן לחיפוי קירות חוץ, ולכל אחד היתרונות והאיכויות שלו. במקרים רבים, האבנים מתאימות לאזורים גיאוגרפיים ולתנאי מזג אוויר ספציפיים. בין השמות הבולטים אפשר למנות אבן כורכר, אבן גיר, אבן ירושלמית, אבן חירבה, אבן מצפה ואבן בזלת. בלי להיכנס יותר מדי לגיאולוגיה של העניין, נדגיש שחשוב להשקיע מחשבה נאותה בעת בחירת האבן הספציפית למשימה, תוך התייעצות בגורמי מקצוע רלוונטיים.

 

כמו לוח חלק

טכניקת חיפוי רלוונטית נוספת היא שימוש בלוחות. לוחות אלו מוצמדים למבנה בעזרת תופסנים ייעודיים ולרוב שומרים על מרחק של כחמישה עד עשרה סנטימטרים מהקיר עצמו. מה שמעיד על כך שהשימוש בהם הוא יותר דקורטיבי לעומת פרקטי (על אף שהם מהווים הגנה מסוימת). לוחות אלו יכולים להיות עשויים מחומרי גלם שונים: ברזל, פח, פלסטיק ועוד.

 

כמה עולה לחפות את הבית?

קשה לענות על השאלה כמה עולה לחפות את הבית באופן מדויק מכיוון שהדבר תלוי בפרמטרים רבים. חומר החיפוי למשל הוא עניין קריטי: חיפוי קירות חוץ באבן ירושלמית לדוגמה יעלה יותר מחיפוי בעזרת צבע. בנוסף גם גודל המבנה משפיע, מכיוון שחיפוי מתומחר לפי מטר רבוע. כמו כן, המוניטין של הקבלן הוא גם אלמנט הקובע את המחיר הסופי – קבלן בעל ניסיון ו"תוצאות מוכחות בשטח" יכול לגבות יותר פר עבודה לעומת איש מקצוע מתחיל בתחום.

לכן רצוי לעשות סקר שוק מעמיק ולקבל הצעות מחיר ממספר קבלנים בתחום, ולא בהכרח לסגור עסקה עם הראשון שעונה לכם לטלפון.

 

חיפוי אבן לקירות פנים

צור קשר
עיצוב אתר: Studio Erez  |  בניית אתרים: SEO-Media  |  שיווק באינטרנט: SEO-C